شماره تماس: 88654318

اختلاط عمقی خاک (DSM)

  • Blog Title

    اختلاط عمقی خاک (DSM)

    روش های بهسازی خاک برای افزایش ظرفیت باربری و کاهش نشست سازه مورد استفاده قرار میگیرند. بوسیله تکنولوژی اختلاط عمقی خاک (Deep Soil Mixing) خصوصیات مکانیکی بستر طبیعی محل با اضافه شدن افزودنی در عمق، ارتقا می یابد. این افزودنی به طور معمول سیمان و یا آهک بوده و اغلب به صورت دوغاب به خاک اضافه می گردد.

    برای تجسم بهتر تکنولوژی اختلاط عمقی خاک، یک مخلوط کن عظیم الجثه را تصور کنید، که این مخلوط کن روی بازوی یک جراثقیل 50 تنی نصب گردیده است. این مخلوط کن (راد دستگاه) با چرخیدن و تحت اثر نیروی وزن تا عمق مورد نظر وارد خاک می گردد. با رسیدن راد دستگاه به تراز نهایی میتوان دوغاب سیمان را از وسط راد به انتهای گمانه تزریق نمود. چرخیدن راد و آرام بالا کشیدن آن توسط جراثقیل، موجب اختلاط دوغاب سیمان با خاک محل می گردد.

    در ایران دستگاه های اختلاط عمقی خاک به صورت دو محوره و سه محوره وجود موجود بوده و از این تکنولوژی علاوه بر بهسازی خاک میتوان برای آب بندی گودهای ساختمانی در شرایط خاص نیز استفاده نمود. تیم مجرب ژئوتکنیک شرکت ساختمانی اندرکنش، برای ارائه مشاوره و اجرای پروژه های ژئوتکنیک در سراسر ایران، آماده همکاری می باشد.

جهت اطلاع از اخبار شرکت می توانید در خبرنامه ثبت نام کنید