شماره تماس: 88654318

آب بندی با ژئوممبرین

 • Blog Title

  آب بندی با ژئوممبرین

  ژئوممبرین غشاهای پلیمری از خانواده ژئوسنتتیک ها و با تراوایی بسیار پایین می باشد که به عنوان عایق به منظور کنترل نشت استفاده می­ گردند.

  انواع ژئوممبرین بسته به نوع پلیمر به شرح زیر می­باشد:

  • ترموپلاستیک­ ها: پلی وینیل کلرید (PVC)، اینترپلیمر اتیلن (EIA)
  • ترموپلاستیک­ های بلوری: پلی اتیلن با چگالی زیاد(HDPE)، پلی اتیلن با چگالی کم (LLDPEوVLDPE)
  • الاستومترهای  ترموپلاستیک: پلی اتیلن اصلاح شده با کلرین (CPE)، آلیاژ پلی اتیلن اصلاح شده با کلرین(CPE-A)، پلی اتیلن کلروسولفاته(CSPE)، همچنین موادی که غالبا به آنها به "Hypalon" اشاره می­شود.
  • الاستومترها که معمولا کمتر مورد استفاده قرار می­گیرند.

  PVC ماده سختی است که معمولا برای تولید و ساخت لوله مورد استفاده قرار می گیرد لذا در ساخت ژئوممبرین PVC از نرم کننده ها (plasticizer) جهت انعطاف پذیری این محصول بهره می گیرند گفتنی است برخی از نرم کننده ها فرار هستند و به مرور زمان از ژئوممبرین خارج می­شوند بنابراین پایداری ژئوممبرین به دوام نرم کننده آن بستگی دارد.

  ترموپلاستیک­ ها در دماهای بالا نرم میشوند و در دماهای پایین شکننده اند لذا رفتار مکانیکی آنها به شدت تحت تاثیر حرارت قرار می­گیرند.

  ژئوممبرین ­هایی که از ترموپلاستیک بلوری ساخته میشوند، سخت هستند و در کرنش­های پایین (به طور نسبی) مثلا 15 تا 30 درصد، تسلیم می­شوند اما سایر ژئوممبرین­ ها حتی در کرنش­های بالا(مثلا 300 درصد) دارای رفتار شبه ارتجاعی هستند.

  کارشناسان شرکت ساختمانی اندرکنش آماده ارائه مشاوره در زمینه نحوه مدیریت آب در گودبرداری ها و همچنین آب بندی مخازن نگهداری سیالات می باشند.

جهت اطلاع از اخبار شرکت می توانید در خبرنامه ثبت نام کنید