شماره تماس: 88654318

مهندسی ژئوتکنیک

 • عکسی وجود ندارد

  مهندسی ژئوتکنیک

  مهندسی ژئوتکنیک متشکل از علوم مهندسی مختلف شامل علوم مکانیک خاک، مکانیک سنگ و زمین شناسی مهندسی می­ باشد. از آنجا که اهم سازه های ساخته شده به دست بشر بروی بستر طبیعی زمین مستقر است، از اینرو لازم است مهندسان عمران به عنوان متصدیان سازندگی و امر زیربنایی کشور، این دانش مهندسی را نیز فرا گرفته و از نتایج آن در تصمیم گیری های مهندسی استفاده نمایند.

  در ساخت و سازهای متداول امروزی مهندسان، مصالح مورد نیاز پروژه را با ویژگی ­های مد نظر تولید می کنند که از جمله پرکاربردترین این مصالح میتوان به فولاد و بتن اشاره نمود. این در حالی است که مصالح ژئوتکنیکی تولید شده به دست بشر نیست و باید آن ها را در هر محلی مورد مطالعه قرارداد و ویژگی های آن را شناسایی نمود. از این بابت فعالیت های مربوط به این حیطه مهندسی با مطالعات ژئوتکنیک آغاز می گردد. پس از آن براساس داده های بدست آمده از مطالعات ژئوتکنیک، طراحی سازه های ژئوتکنیکی صورت گرفته و نقشه های اجرایی تهیه می گردد.

  بهترین کیفیت کار در اجرای یک سازه ژئوتکنیکی مادامی تحقق می یابد که در فرآیند پیشرفت پروژه، شرایط ژئوتکنیکی محل با مطالعات ژئوتکنیک کنترل گردد و در صورت مشاهده مغایرت، به مجموعه تیم طراحی اطلاع داده شود.

  بهسازی خاک و گودبرداری دو نمونه از کارهای اجرایی مربوط به حیطه مهندسی ژئوتکنیک می­ باشد. توسعه علم بهسازی خاک موجب شده است که برخی از زمین هایی را که پیشتر قابل بهره برداری نبوده اند، اصلاح کرده و در معرض چرخه استفاده  قرار دهد. همچنین توسعه روش های پایدارسازی گود باعث ارتقا قابلیت بهره برداری فضاهای  زیرزمینی شده است. کارشناسان زبده شرکت ساختمانی اندرکنش افتخار حضور در پروژه های مهندسی ژئوتکنیک در سراسر کشور را کسب نموده اند و آماده ارائه تجربیات و همکاری های لازم به منظور پیشبرد پروژه های مهندسی می باشند.

جهت اطلاع از اخبار شرکت می توانید در خبرنامه ثبت نام کنید